polskiDeutsch
opinie pacjentów                         »Strona główna

Proszę o nadsyłanie Państwa opinii - kliknij by przejść do formularza.

Do dr Roberta Donhoffnera zgłosiłem się kilka lat temu z bólem kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Moje problemy z plecami były spowodowane wyczynowym uprawianiem sportów walki m.in. zapasów. Po wielu wizytach u różnych specjalistów, które nie przynosiły żadnych rezultatów dostałem numer telefonu do dr Roberta Donhoffnera od naszego wspólnego znajomego, który też jest lekarzem. Nie liczyłem na zbyt wielką poprawę i powiem szczerze byłem dość sceptycznie nastawiony do metody, o której nigdy wcześniej nie słyszałem. Po pierwszym spotkaniu odczułem zdecydowaną poprawę tzn. ustąpienie zarówno bólu jak i rozluźnienie odcinka lędźwiowego. Z każdą następną wizytą czułem się coraz lepiej, odczuwałem coraz większy luz we wszystkich odcinkach kręgosłupa, a po kilku tygodniach mogłem wrócić do uprawiania sportu. Co jakiś czas staram się profilaktycznie odwiedzać gabinet dr Donhoffnera w Kołobrzegu, zawsze z pozytywnym skutkiem. Ze swojej strony mogę zapewnić, że jego wiedza oraz praktyczne umiejętności w zakresie terapii manualnej kręgosłupa pozwalają na szybką diagnozę i skuteczne leczenie. Dziękuję za Pana pomoc.
Łukasz K.(Poznan) - 10/04/2009

Miałam rwę kulszową. Nie mogłam siedzieć, leżeć, chodzić, umyć się, ubrać. Jeden ciągły ból. Dzień zaczynałam od tabletek przeciwbólowych, które przepisywał mi neurolog i lekarz rodzinny. Po pół roku cierpienia trafiłam do doktora Donhoffnera. Po pierwszej wizycie, powtarzam po pierwszej   wizycie, przestałam brać tabletki przeciwbólowe. Mogłam bez bólu, choć z obawą chodzić i wykonywać podstawowe czynności. Jednak cały czas myślałam o okropnym bólu. Moja psychika była zachwiana. Ale z czasem, po nastepnych wizytach (na przestrzeni 8 miesięcy było ich w sumie pięć) nabrałam pewności siebie. Zaczęłam cwiczyć. Minął rok od pierwszej wizyty u doktora. Czuję się bardzo dobrze. Wrócił mi dawny humor i zadowolenie z życia. Dziekuję, Panie doktorze.
Halina P., Sowno (Stargard Szczeciński) - 07/01/2008


Do Pana Doktora Donhoffnera trafiłem na kilka dni przed planowaną operacją z powodu dużej przepukliny dysku w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Wcześniej stosowane leki oraz wykonywane przeze mnie ćwiczenia kręgosłupa, pomimo, że regularne i intensywne, nie przynosiły efektu, a lekarze w zasadzie nie widzieli już możliwości innego, poza operacyjnym, leczenia. Zabieg terapii manualnej miał więc być "ostatnią deską ratunku", gdyż operacja wydawała się nieuchronna. Nie ukrywam, że przed wizytą moje nadzieje nie były największe. Po kilku zabiegach w gabinecie doktora Donhoffnera udało się jednak uzyskać dużą poprawę. Ostre bóle ustąpiły, co pozwoliło na systematyczne wprowadzenie odpowiednio dobranych ćwiczeń. Aktualnie czuję się dobrze, mogę normalnie funkcjonować w pracy i codziennym życiu, uprawiać sport, za co serdecznie dziękuję.
Artur Janowski (lekarz, Szczecin)


Dziękuję za pomoc. Przeciążyłam się w pracy i nie mogłam z powrotem się wyprostować. Wizyty u lekarza pierwszego kontaktu (w Wielkiej Brytanii!) zaowocowały... zwolnieniem lekarskim z pracy i receptą na leki przeciwbólowe i zwiotczające mięśnie. Teściowa poleciła mi jeszcze wizytę u doktora Donhoffnera. Przyjechałam na weekend do Polski specjalnie na wizytę (!), bo już miałam dość leków. Prawdę mówiąc nie wierzyłam, że od razu odczuję ulgę. A jednak stało się. Już po jednym spotkaniu odczułam ulgę i w poniedziałek wróciłam do pracy (w Wielkiej Brytanii!).
Justyna M. (Gryfino).


Panie Doktorze,
Chciałabym jeszcze raz gorąco Panu podziękować za życzliwość i pomoc. Dzięki Pana wspaniałym umiejętnościom terapii manualnej zostałam całkowicie uwolniona od bólu. W związku z tym, że moje schorzenia mają przebieg przewlekły, pozwoli Pan, że będę z Panem Doktorem w kontakcie telefonicznym. Jeżeli natomiast ja kiedykolwiek i w jakikolwiek sposób będę mogła się zrewanżować, bardzo proszę o kontakt.
p. Danuta (lekarz, Elbląg)


Witam Panie Robercie,
Przez pół roku od momentu, gdy zostałam uderzona metalowymi drzwiami odczuwałam ból kregosłupa w okolicy lędźwiowej. Wizyta u Pana pozwoliła usunąć przyczynę mojej dolegliwości. Od tego czasu, a minęło już klika miesięcy ból sie nie powtórzył. Dziękuję serdecznie i życzę dalszych sukcesów w leczeniu.
Edyta (Szczecin)

Formularz - Państwa opinia

Imię i nazwisko*


Email*


Numer telefonu


Opinia*
O mnie | Terapia manualna | Pytania i odpowiedzi | Doświadczenie zawodowe | Galeria zdjęć | Opinie pacjentów | Kontakt i gabinety
Gabinety terapii manualnej
ul.Kasprzaka 3A, 71-074 Szczecin 730 550 623
ul.Gierczak 37, 78-100 Kołobrzeg (606-35-35-45)

Deutsch